• 0324 933 22 24 - 0850 228 93 23
 • info@mersinmarinatur.com

Vizesiz FAS 19-26 OCAK 2020

Vizesiz FAS 19-26 OCAK 2020

Beyaz Casablanca, Kızıl Marrakech, Mavi Şafşavan

CASABLANCA (1) – RABAT – MEKNES – FES (3) –ŞAFŞAVAN MARRAKECH (3) –  ESSAQUİRA

19-26 OCAK 2020

*** Sabah Kahvaltısı & 6 Akşam Yemeği Dahil!! ***

01.Gün                                   MERSİN-ADANA-İSTANBUL – CASABLANCA                                                         

Saat 13:30’da Mersin Stadyum önünde buluşma ve Adana’ya hareket. Adana Havalimanı varışta bilet bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Pegasus Hava Yolları Tarifeli seferi ile saat 17:20’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket. Saat 18:50’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış. Pegasus Hava Yolları’nın PC 651 sefer sayılı uçuşu ile 20.50’de Kazablanka’ya hareket. Yerel saat 23:45’te Kazablanka’ya varış ve alanda bizleri bekleyen aracımız ile Kazablanka’daki otelimize transfer, odalara yerleşme ve geceleme otelimizde.

02.Gün                                   CASABLANCA – RABAT –  MEKNES – FES                                                              

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Kazablanka şehir turumuz için hareket. Kazablanka Şehir Turunda; Dünyanın 3. büyük Camii’si Hassan II Camii, Muhammed V meydanı, Hobus semti, Atlas okyanusu kenarında yer alan Corniche göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası Rabat’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden yapacağımız Rabat Şehir Turunda; Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı, Udaya Kalesi ve Sale Şehri göreceğimiz yerler arasında. Ardından Meknes’e doğru yola çıkıyoruz. Meknes Şehir Turunda 17.yy’da Molla İsmail tarafından kurulan ve yaklaşık 40 km lik surlarla çevrili olan Meknes’te, Agdal sulama havuzu, Bob Mansour şehir kapısı, El Hedim meydanı, Molla İsmail türbesi görülecektir. Tur bitimi Fes’deki otelimize transfer, oda anahtarlarının alınması ardından akşam yemeği ve geceleme Fes’teki otelimizde. Dinlenmek üzere serbest saatler.

03.Gün                                       FES – ŞAFŞAVAN                                                                          

Sabah kahvaltısının ardından  ‘’Yer Gök Mavi Şehir Şafşavan’’ turu. Rif dağlarının eteklerine kurulmuş olan bu şehir, fotoğrafcılara ender güzellikte fotoğraflar çekme imkânı sunmaktadır. Ayrıca daracık geçitlere açılan merdivenli sokakları, o sokaklar üzerine sıralanan otantik evleri, o evlerin ortasına gizlenmiş küçücük avluları ve o avlulara açılan el işçiliğinin en güzel örneğine bu kasabada şahit olabilirsiniz. Turumuzun ardından Fes’deki otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

04.Gün                                       FES                                                                                                

Kahvaltı sonrası Fes şehir turu için hareket. Medina (Eski Şehir) turuna başlıyoruz. Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme Fes’deki otelimizde. Dinlenmek üzere serbest saatler.

 

 

 

05.Gün                                   FES – MARRAKECH                                                                                                  

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Atlas Dağlarının muhteşem manzaraları eşliğinde Marakeş’e gitmek üzere hareket ediyoruz. Marakeş’e varışımızla beraber Marakeş panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Moresk Mimari’sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından Marakeş’teki otelimize transfer.  Akşam yemeği ve geceleme Marakeş’teki otelimizde.

 

06.Gün                                      MARRAKECH  – ESSAQUİRA                                                                     

Sabah kahvaltısının ardından Essaouira’ya hareket.Fas’ın Argan ağaçlarının en yoğun olduğu bu bölgede ilk olarak Argan Yağı Kooperatifi ziyaret ediyor ve Argan Yağı hakkında bilgiler alıyoruz. Ardından Atlas okyanusu kıyısında yer alan Essaouira şehrine ulaşıyoruz. Bize eski Bodrum’u anımsatan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ olarak ilan edilen şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabası. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasında. Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz marinatur’un ekstra düzenleyceği akşam yemekli Chez Ali Show programına katılma imkanı (70 Euro) Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali gösterilerini izleyerek akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran Chez Ali Show’da Müzisyenler, şarkıcılar, süvariler Fas çadırları altında, masalsı bir akşam yemeği eşliğinde muhteşem gösteriler sunulmaktadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Chez Ali turuna katılmayan misafirler akşam yemeğini otelde alabilirler. Geceleme otelimizde

 

07.Gün                                       MARRAKECH – ATLAS DAĞLARI                                                                                  

Sabah Kahvaltısının ardından Marakeş şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Dar sokakları ile size yüzyıllar öncesine götürecek olan Marakeş’i keşfetmeye başlıyoruz. Moresk Mimari’sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı ve eski şehir Medina göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzun ardından ‘’Öğle yemekli Atlas Dağları turu ‘’ 4X4 ler ile muhteşem manzaralı pistleri, berberi köyleri, coğrafi yapıyı keşfedebileceğiz. Ourika vadisi Lalla Takerkust gölü kenarında mola vererek öğle yemeği alıyoruz. Gezimizden sonra Marrakech’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Marakeş’teki otelimizde. Dinlenmek üzere serbest saatler.

 

08./09.Gün                      MARRAKECH – CASABLANCA – İSTANBUL – ADANA – MERSİN                                

Sabah kahvaltısının ardından Majorelle Bahçeleri ve Bahia Sarayı turu İlk olarak Marakeş’in en güzel sarayı olan Ba Ahmed’in Bahia Sarayını gezdikten sonra baharat ve aktar ilaçları ile ünlü yapmış olan Marakeş’in en meşhur aktarcısını ziyaret ederek alışveriş yapma imkanı bulacaksınız. Ardından ünlü modacı Yves Saint Laurent’in mavi renginin nereden geldiğini beraber keşfedeceğiz ve Majorelle’in yapmış olduğu muhteşem botanik bahçesini gezeceğiz.  Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam rehberinizin belirleyeceği saatte otel lobisinde buluşma ve Kazablanka Havalimanına transfer Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC 652 sefer sayılı uçuşu ile 00:45’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 07.20’de İstanbul’a varış.Saat 11:20’de Adana’ya hareket. Saat 12:50’de Adana’ya  varış. Mersin’e transfer

 

 

PAKET FİYATI 2/3 Kişilik Oda’da Kişi Başı Tek Kişilik Oda Farkı 02 – 12 Yaş Arası 0 – 2 Arası
NAKİT 995 Euro 320 Euro 780 Euro 150 Euro

 

 

 

 

 

PAKET FIYATINA DAHIL OLAN HIZMETLER

 • Pegasus Hava Yolları ile Adana – İstanbul – Kazablanka // Kazablanka – İstanbul-Adana arası uçak bileti,
 • Mersin-Adana Havalimanı-Mersin transferi
 • Havalimanı Vergileri,
 • Alan – otel – alan transferleri,
 • 4* Otellerde 7Gece –8Gün YARIM PANSIYON(açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemeği) konaklama
 • Sabah Kahvaltıları, Akşam Yemekleri (otellerde)
 • Programda belirtilen Şehir Turları;
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,
 • Deneyimli Marinatur eşliği

 

PAKET FIYATINA DAHIL OLMAYAN HIZMETLER

 • Seyahat sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı(50TL)
 • Paket fiyatına dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her turlu hizmet,
 • Chez Ali gece eğlencesi(70€)
 • Müze ve ören yeri giriş ücreti (Majorella Bahçeleri&Bahia saraı 20 euro)
 • Seyahat sağlık sigortası (10€)- (65yaş üzeri için seyahat sigorta farkı +10€)

 

NOTLAR 

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür..

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır.

***Ekstra turlar , en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** MARİNATUR hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. MARİNATUR, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

MarinaTur