• 0324 933 22 24 - 0850 228 93 23
 • info@mersinmarinatur.com

BAŞTAN BAŞA ORTA AVRUPA

BAŞTAN BAŞA ORTA AVRUPA

14-21 NİSAN 2020-/ 13-20 TEMMUZ 2020

ÇEKYA – ALMANYA – POLONYA – AVUSTURYA – MACARİSTAN

Prag (2) – Dresden (1) – Vroklav – Krakov (1) – Birkenau /Auschwitz – Viyana (1) – Budapeşte (2)

 

01.Gün                                    MERSİN-ADANA-İSTANBUL –  PRAG    

Saat 05:00’de Mersin Stadyum önünde buluşma ve Adana havalimanına hareket. Pegasus havayolları PC2081 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:10’da İstanbul’a hareket. Saat 09:40’da İstanbul’a varış. Dış hatlar terminalinde güvenlik kontrolünün ardından  Pegasus havayollarının PC 301 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.50’de Prag‘a hareket. Yerel saat ile 15.30’da Prag’a varışımızın ardından alanda bekleyen özel aracımızla şehir merkezine ulaşım ve panoramik Prag Şehir turu. Prag şehir turumuz esnasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag’ı Bohemia’nın başkenti yapmış Kral IV. Charles adına yapılmış olan eski şehir meydanı ve dünyanın en eski çalışan saat olma özelliği ile bilinen Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında otelimize transfer ve geceleme Prag’da.

02.Gün                                      PRAG    – (Prag Şaheserleri ve Vltava Tekne Turu) – (Çek Gecesi)

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Prag Şaheserleri ve Vltava Tekne Turu (55 Euro) düzenliyoruz. Turumuza ilk olarak, Prag’ın tüm şehir manzarasını görebileceğimiz Petrin Tepesi ‘ne çıkarak başlıyoruz. Şehrin en büyük yeşil alanına ve tüm şehre hakim manzaraya sahip Petrin Tepesi ‘ni ve 1891 yılında Eyfel Kulesi örnek alınarak yapıldığı söylenen 60 mt yüksekliğindeki Petrin Gözlem Kulesi ‘ni görüyoruz, akabinde şehrin ilk temellerinin atıldığı Strahov Manastırını ziyaret ediyoruz, burada şehrin en güzel manzaralarını gözlemliyoruz. Sonrasındaki durağımız dünyanın en büyük kalelerinden ve Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi olacaktır. Prag Kalesi gezimiz esnasında, şehrin göz alıcı sembollerinden biri olan St. Vitus Katedrali, The Royal Palace (Eski Kraliyet Sarayı) ve birbirinden güzel Kraliyet Saray Avluları görülecek yerler arasındadır. Prag’ın en eski mahallelerinden olan Mala Strana (Azınlıklar Bölgesi), yine Mala Strana ‘da bulunan ve Beatles’in efsanevi solisti John Lennon ‘ın anısını koruyan ve üzerinde şarkı sözleri ile çeşitli grafitilerin yer aldığı Lennon Duvarı, dünyanın en eski köprülerinden Charles Köprüsü,  Wenceslas Meydanı (Yeni Şehir Meydanı), eski şehrin tarihi giriş kapısı olan Powder Gate Tower ve eski kent ile çevrelenmiş Yahudi Mahallesi (Ghetto) Jewish Quarter turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzda son olarak kanalları ile meşhur Vltava Nehri üzerinde harika bir tekne gezisi düzenliyoruz ve düzenlenen Vltava tekne turumuz sonrasında, akşam saatlerinde dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra düzenlenecek olan Çek Gecesi (50 Euro). Birbirinden güzel Çekya ‘ya özgü şovları ve lokal içecekler eşliğinde alacağımız akşam yemeği sonrasında otelimize transfer ve geceleme Prag’da.

03.Gün                                   PRAG – (Karlovy Vary Turu) – DRESDEN 

Sabah kahvaltısının ardından Dresden’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz esnasında arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek yol üzeri Karlovy Vary Turu (35 Euro). 17. ve 18. yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak yeri olmuş dönemin en meşhur kentlerinden Karlovy Vary’nin eşsiz doğası içinde yan yana inşa edilmiş onlarca sarayı, ATATÜRK’ün 1918 yılında kaldığı oteli, Dvorak’ın, Mozart’ın, Göethe’nin, Beethoven’in, Puşkin’in ve Rus Çarı büyük Petro’nun evlerini görecek; 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edecek ve kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalardan alışveriş yapmak imkanı bulacaksınız. Karlovy Vary gezimiz sonrasında Dresden ‘e doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Dresden ‘e varışımız ile birlikte Dresden şehir turumuzu düzenliyoruz. Geçmişi M.Ö. 7500 ‘e kadar uzanan ve Elbe Nehri kıyısında konumu ve Saksonya Eyaleti ‘nin kalbi sayılan Dresden, barok mimarinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapmaktadır. 2. Dünya Savaşı sırasında fazlasıyla hasar almasına rağmen kısa sürede birçok tarihi simgesi tekrar ayağa kaldırılan şehir, günümüzde Almanya ‘nın en önemli teknoloji merkezi konumundadır. Dresden ‘e gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl Terası, Kral Yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Turlarımızın ardından otele transfer  ve geceleme Dresden’de

04.Gün                                    DRESDEN – VROKLAV – KRAKOV,

Sabah kahvaltısının ardından Vroklav ‘a  hareket . Vroklav ’a varışımız ile birlikte şehir turumuzu düzenliyoruz. 2016 yılının Avrupa Kültür Başkenti seçilen Vroklav, köprüleri, adaları ve turuncu çatılı yapıları ile adeta masal bir şehir. Vroklav ‘da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz esnasında Market Meydanı, 13.yüzyılda yapımına başlanan ve bugün hala toplumsal ve kültürel olaylar için kullanılan Şehir Binası, 9.yüzyıldan kalma şehrin en eski kısmı Ostrow Tumski “Katedral Adası”, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve 20.yüzyıl betonarme mimarisi için referans kabul edilen Hala Ludowa göreceğimiz yerler arasındadır. Vroklav şehir turumuz sonrasında, öğle yemeği için vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından Krakov’a doğru hareket ediyoruz.  Polonya’nın 2. büyük şehri olan ve aynı zamanda 2000 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilerek 2013 yılında da UNESCO tarafından Edebiyat Şehri olarak kabul edilen Krakov ‘a varışımız ile birlikte gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, Wawel Sarayı Kompleksi, Vistülü (Wisla) Nehri, Kopernik’in evi, Maria Magdelena Meydanı, 12 Havariler Kilisesi, Aziz Meryem Kilisesi ve Kapalı Çarşı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer ve geceleme Krakov’da.

05.Gün            KRAKOV – BİRKENAU / AUSCWİTZ – VİYANA – (Viyana Gece Turu ve Grinzing)

Sabah kahvaltısının ardından  Polonya ülke sınırları içinde kalan Auscwitz şehrinin içinde yer alan Birkenau Nazi Kampına doğru yola çıkıyoruz. İnsanlık tarihinin hiç şüphesiz en karanlık bölümlerinden II. Dünya Savaşı sırasında toplanarak ağır şartlarda çalıştırılan ve nihayetinde kurşuna dizilerek veya gazla zehirlenerek öldürülen insanların toplanma, kötü şartlarda yaşama ve çalıştırılma ortamlarına tanık olup onları anacak ve içinde bulunduğumuz savaşsız dönemin değerini bir kez daha idrak etmeye çalışacağız. Tur sonrası Viyana yolculuğumuza devam ediyoruz. Viyana’ya varışımız ile birlikte gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu esnasında Avusturya ‘nın başkenti olması yanında Avrupa ‘nın en önemli kültür, politika ve sanat merkezlerinden biri olan Viyana, tarih boyunca birçok imparatorluğa başkentlik yapmış olması ve avantajlı coğrafi konumu sebebi ile birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Bu sayede saraylar, katedraller ve tarihi binalar niceliği açısından oldukça zengin olan Viyana ‘da Üniversite, Parlamento, Opera Binası, Viyana Tiyatrosu, Prater, Hofburg ve müzeler bölgesi, Karlsplatz, Ring Strasse,alışveriş severlerin uğrak noktası  Kartner Strasse başlıca görülecek yerler arasındadır.Viyana otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz için Viyana Gece Turu ve Grinzing (25 Euro) düzenliyoruz. Gece turumuzda, Kahlenberg Tepesi, Grinzing bölgesi ve üzüm bağları, Hofburg Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası akşam yemeğiniz için serbest zaman ve otelimize transfer.Geceleme Viyana’da.

 

06.Gün            VİYANA – (Viyana Şaheserleri ve Bratislava Turu) – BRATİSLAVA – BUDAPEŞTE   )

Sabah kahvaltısının ardından  arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Viyana Şaheserleri ve Bratislava Turu (50 Euro). Turumuz esnasında Çılgın Mimar olarak adlandırılan ve Antoni Gaudi’den ilham alan Hundertwasser renkli evlerini, fotoğraf karelerinin değişmez adresinde fotoğraflama imkanımız olacaktır. Her gezginin uğrak noktası olan Hundertwasser’de sergi salonu ve hediyelik eşyalar dikkat çekmektedir. Belvedere Saray Bahçeleri ismini İtalyanca olan ve güzel anlamı taşıyan ‘’Bella’’ dan almaktadır. Barok bahçelerinin güzelliği, Saray’ın ihtişamını göstermektedir. Viyana’nın tüm reklamlarında yer alan Saray, 18yy. başında Priz Eugen’in yazlık sarayı olarak inşa ediliyor. UNESCO kültür mirası listesinde yer almakta olan Schhönburnn Saray’ı Habsburg Hanedeanlığı’nın ‘’Versailles’’ ile birlikte Avrupa’nın en büyük saray bahçe komplekslerinden biridir. Özellikle arka bahçelerinde bulunan Glorial Saray Nişanesi görülmeye değer en önemli eseridir. Saray dedikodularının ayyuka çıktığı Fiskos Bahçelerin de kamelyaların güzelliği bizlere görsel güzellik katacaktır. Sonraki durağımız için  Bratislava ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Son derece şirin bir başkent olan Bratislava’da; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında ve F.Liszt’in 9 yaşında ilk konser verdiği saray binalarını, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir Meydanları, Cafe Mayer,Napolyon’nun Askeri, Opera Binası keşif duraklarımız arasındadır. Yakın tarihte yaklaşık 500 sene boyunca Macaristan ‘a başkentlik yapan ve günümüzde Slovakya ‘nın başkenti olan Bratislava birçok Avrupa şehrinin aksine geleneksel yapısını korumayı başarabilmiştir ve bu özelliğini mimari yapısında, kültüründe ve mutfak lezzetlerinde göstermektedir. Arnavut kaldırımlı ara sokaklarının birleşiminden oluşan eski şehir merkezi ve şehri ikiye bölen Tuna Nehri boyunca gerçekleştireceğimiz tur sonrasında Budapeşte’ ye hareket ediyoruz. Budapeşte’ye varışımız ile gerçekleştireceğimiz panoromik şehir turumuz esnasında Budapeşte’nin en önemli tarihi ve simge yapılarını keşfedeceğiz. Şehrin en popüler yerleri Castel District’te (Kale Bulvarı) yapacağımız yürüyüş sırasında Kraliyet Sarayı, Matthias Kilisesi, orta çağ evlerini görecek, Balıkçı tabyası ‘’Fisherman Bastion’’ dan şehrin en güzel manzarasını izleyecek, büyük Matthias Kilisesini görüp, şehrin nefes kesen kalesine ev sahipliği yapan Gellert Tepesi ve sonrasında, ünlü Devlet Operası, görkemli Parlamento binası, Aziz Stephen Bazilikası ile Dohany Caddesi üzerindeki sinagogları görülecek yerler arasındadır.  Panoromik şehir turu sonrasında otele transfer. Geceleme Budapeşte’de.

 

07.Gün                        BUDAPEŞTE (Budapeşte Şaheserleri ve Tuna Nehri Tekne Turu ) – (Çigan Gecesi)

Sabah kahvaltısının ardından Budapeşte şehir turu. Şehir turu sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Budapeşte Şaheserleri ve Tuna Nehri Tekne Turu (55 Euro). Turumuzda ilk olarak kutsal bir tepe olan ve şehrin en görkemli manzarasına sahip ‘’Citadella’’ ya yapacağımız yolculuk ile bize eski kaleyi ve tepenin en heybetli heykeli olan Özgürlük Heykelini gösterecektir. Gül Baba Türbesi ve müzesinin ziyareti ile, Osmanlı topraklarına ait olan dönemi ve o dönemin şehrin en saygın Bektaş’ Dervişi’nin malikanesi ve kabrini görerek, ülkede ki en son ayakta kalan Türk eserini görmüş olacağız. Sonrasında Tarihi dokusu ve Tuna Nehri kıyısında yer alan ve eşşiz manzarası ile bizleri bir masalsı yolculuğa çıkaracak sanatçıları ile ünlü Szetendere’yi ziyaret ediyor ve devamında termal bir şehir olan Visegrad ’ta görkemli av şatosu ve muhteşem doğa manzarasına tanık oluyoruz, son olarak tarihi dokusu ve Tuna Nehri kıyısındaki eşsiz manzarasıyla bizleri bir masalsı bir yolculuğa çıkaracak sanatçıları ile ünlü Szentendere ’yi ziyaret ediyor ve turumuzu tamamlıyoruz. Burada Milenyum Anıtı ve Kale Surlarında küçük bir yürüyüşün ardından bu eşsiz katedrali ziyaret ediyoruz. Daha sonra Macaristan’ın Parkany şehrini görüp, yine Türk tarihinde ‘’Çiğer Delen’’ olarak bilinen bu sempatik şehirde fotoğraf ve kahve molası veriyor ve turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası Budapeşte’ye dönüyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yemek ve içeceklerin dahil olduğu Çigan Gecesi turuna katılabilirler (55 Euro). Bu turumuzda Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkartacak eğlenceli bir akşam geçirebileceksiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme Budapeşte’de

 

08.Gün                         BUDAPEŞTE –İSTANBUL- ADANA-MERSİN

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile havalimanına transfer. Bilet ve ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC332 sefer sayılı uçuşu ile 15:15’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19:15’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış ve güvenlik kontrolü  sonrası Pegasus havayolları PC2096 sefer sayılı uçuşu ile Adana’ya hareket. Yerel saat ile 21:45’de Adana’ya varış ve Mersin’e transfer.

 

 

 

 

PAKET FİYATI (NAKİT) 2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

02 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

3*&4* Oteller 599 € 250 € 549 € 300 €
PAKET FİYATI (NAKİT) – TEMMUZ 2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

02 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

3*&4* Oteller 649 € 250 € 599 € 300 €

 

 

 

** KK tek çekim ve Taksitlerde vade farkı uygulanmaktadır.

** Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile konaklamada geçerlidir.

 

** KK tek çekim ve Taksitlerde vade farkı uygulanmaktadır.

** Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile konaklamada geçerlidir.

Ekstra turlar Paketi :  300 Euro yerine 250 EURO

Prag Şaheserleri & Vltava Tekne Turu (55 €) + Çek Gecesi (50 €) + Karlovy Vary Turu (35€) + Viyana Şaheserleri ve Bratislava Turu (50€) + Budapeşte Şaheserleri ve Tuna Nehri Tekne Turu (55 €) + Çigan Gecesi (55 €)                                                     (Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3-12 yaş arası %50 indirimlidir)

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • Pegasus Havayolları ile Adana -İstanbul- Prag / Budapeşte– İstanbul –Adana gidiş dönüş uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
 • Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri
 • Mersin-Adana-Mersin transferi
 • Prag (2) -Dresden(1) – Krakov(1)- Viyana(1)-Budapeşte(2) olmak üzere 7 gece 8 gün konaklama
 • Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 • Prag, Viyana, Budapeşte panoramik şehir turları
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Seyahat Sigortası
 • Deneyimli MARİNATUR eşliği

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • Vize ücreti (140 EURO )
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı(50TL)
 • Ekstra turlar
 • Öğle ve Akşam yemekleri,
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • 65 yaş üzeri için seyahat sigorta farkı 25€
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ 50€ (hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) %25 oranındadır. Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. (70 yaş üzeri için %100 Sürprim uygulanacaktır

VİZE

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

NOTLAR

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür..

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

*** MARİNATUR hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. MARİNATUR, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

MarinaTur