• 0324 933 22 24 - 0850 228 93 23
 • info@mersinmarinatur.com

Ege’nin Saklı Köyleri

Ege’nin Saklı Köyleri

BİRGİ-TİRE ŞİRİNCE –DOĞANBEY-BAFA GÖLÜ

DİDİM – BOZÜYÜK –ÇAYBÜKÜ

28-31 EKİM

1. GÜN                                                MERSİN – İZMİR

Saat 17.30’da Mersin Stadyum   &  18:30 ‘da Adana istasyon önünde buluşmamızın ardından Birgi’ye hareket .

2. GÜN                                               BİRGİ-TİRE-DİDİM

Sabah saatlerinde alacağımız serbest kahvaltı sonrası Ödemiş üzerinden; Aydınoğulları Beyliğine bir dönem başkentlik yapmış olan BİRGİ ye ulaşıyoruz. Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz Birgi de, rehberimizin eşliğinde geziyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Anadolunun en eski camilerinden Ulu Camii, İlk Türk donanmasını kuran Gazi Umur Bey Anıtı, sivil mimariyi en iyi görebileceğimiz Cami-i Kebir Mahallesi,  250 yıllık bir konak olan Çakırağa Konağı (Çakırağa konağı restorasyon sebebi ile kapalıdır ve acık olduğu takdirde gezilecektir) – Derviş Ağa Camii – Çukur Medrese ve Hamamı – Demirli Mağaza göreceğimiz yerler arasında. Verilen serbest zamanın ardından, aracımız bu sefer bizleri Tire ye götürüyor. Burada aracımızdan inerek kentin tarihi izleri ve ilçeye has el sanatları hakkında bilgi alabileceğimiz Kent Tarihi Müzesi’ne gidiyoruz. Güzel anılar ile ayrılacağımız Tire den sonra Didim’e hareket ve otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. GÜN                                               SİRİNCE -DOĞANBEY -BAFA GÖLÜ –DİDİM

Sabah kahvaltımızın ardından eski bir Rum köyü olan ve adını meyve şaraplarıyla duyurmuş ŞİRİNCE ye hareket ediyoruz. Burada verilen öğle yemeği molası sonrası tarih kokan sokaklarında gezerek şarap tadımı ve alışverişi yapabilirsiniz. Ardından buradan ayrılarak, Söke üzerinden taş evleri, daracık sokakları ve kaybolmamış dokusuyla ünlü Doğanbey Köyü ne ulaşıyoruz. Burada birbirinden ilginç mimariye sahip Taş evlerin arasında gezerken geçmişin izlerini yaşayacaksınız. Verilen serbest zamanda bol bol fotoğraflarımızı çekiyoruz ve bu güzel köyden ayrılıyoruz. Daha sonrasında Bafa Gölü’ne ulaşıyoruz ve burada göl kenarında fotoğraf  molası veriyoruz. Ardından Didim’e hareket ve otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN                                                DİDİM – STRATONİKEİA- BOZÜYÜK- ÇAYBÜKÜ –MERSİN

Sabah kahvaltımızın ardından  ilk durağımız Antik çağın en iyi korunmuş tapınakları arasında sayılan Apollon tapınağı, sonrasında Stratonikeia Antik Kenti ne ulaşıyoruz. Türkiye de bulunan en ilginç antik şehirlerin başında gelen bu yerde, terk edilmiş bir köy ile antik şehir kalıntılarının iç içe geçtiğini göreceksiniz. Köy evlerinin devşirme antik taşlarla yapıldığını, evlerin bahçesinde antik şehrin kalıntılarını görünce çok şaşıracaksınız. Gezeceğimiz yerler arasında; tiyatro, agora, gymnasion gibi antik şehir kalıntıları sayılabilir. Ardından bu güzel yerden ayrılarak, bir çok diziye ev sahipliği yapan Muğla nın şirin kasabası Bozüyük’e ulaşıyoruz. Kasaba meydanında verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz yöresel köy ürünlerinden alabilirler. Ardından “Ormancı” türküsünün çıkış yeri olan Belen Kahvesi ne gidiyoruz. Günümüzde Çaybükü adı ile bilinen bu köyde içilen çayların ardından Mersin’e hareket.

 NAKİT ÖDEMEAXESS-WORLDAXESS-WORLD 
ÜCRETK.K TEK ÇEKİMKREDİ KARTI 4 TAKSİTKREDİ KARTI 6 TAKSİT 
İki ve üç kişilik odada kişi başı975 TL1055 TL1100 TL 
Tek kişilik oda1250 TL1350 TL1415 TL 
00-05 yaş Çocuk (Koltuk ister ise)515 TL557 TL585 TL 
05-10 yaş Çocuk(2 yetişkin ile aynı oda da)745 TL805 TL845 TL 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks  araçlar ile ulaşım
 • Seyahat sırasında araç içi ikramlar (Çay,kahve,su,kola,meyve suyu )
 • 2 gece Didim’de Konaklama
 • Otellerde alınacak 2 kahvaltı ve 2 Akşam yemeği
 • MARİNA refakati ve Rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otelde alınacak ekstralar ( oda servisi,minibar vs.)
 • İlk gün sabah kahvaltısı ve öğle yemekleri
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

NOT:

**Rezervasyon sırasında kişi başı 250 TL kaparo alınarak koltuk numarası verilir..

**Tura katılacaklar acentamızın genel kurallarını kabul etmiş sayılırlar.

**Çocuk indirimi uygulanabilmesi için çocuğun iki yetişkin yanında kalması gerekir.

**Acenta veya rehber programın içeriği aynı kalmak koşuluyla hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapabilir.

MarinaTur