21-27 MART 2024

HURGADA (2) & LUXOR(1) & KAHİRE (3) & İSKENDERİYE
Kızıldeniz – Kahire – Giza Piramitleri – İskenderiye Hurgada – Krallar Vadisi – Luxor

                                                    THY ile

1.GÜN                         MERSİN – ADANA  – İSTANBUL – HURGADA  

Saat 16:00’da Mersin Millet bahçesi ( eski Stadyum ) önünde buluşma ve Adana Havalimanına transfer.  Bagaj ve bilet  işlemlerimizin ardından Türk Havayolları TK2467 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:00’de İstanbul havalimanına hareket. 22:50’de varışımızın ardından dış hatlara geçiş ve pasaport kontrolü. Ardından Türk Havayolları TK702 sefer sayılı uçuşu ile saat 00:55’de  Hurghada’ya hareket. Yerel saat ile ertesi gün 02:35’de varışın ardından bagaj alımı ve vize işlemlerimizin ardından özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Otele check-in işlemlerimizin ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

 

2.GÜN                         HURGADA

Sabah kahvaltısının ardından Kızıldeniz’in en muhteşem noktalarından biri olan Portakal koyuna tekne ile ulaşacağımız koyda  Mısır turumuzun bütün yorgunluğunu atacağımız harika bir turu yapacağız. Öğle yemeğimizi  alacağız. Turumuz sonrası Hurgada ‘ya dönüş ve serbest zaman ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3.GÜN                         HURGADA –LUKSOR

Sabah kahvaltısının ardından  Luxor şaheserleri turu (Karnak Tapınağı & Krallar Vadisi & Hatchepsut Tapınağı & Memnon Anıtları) Bu turumuzda firavunların izini sürerek nefes kesici tapınaklarda gizemli Mısır turumuzu tam anlamıyla deneyimleyeceğiz. Mısır’a seyahat edenler için olmazsa olmaz dediğimiz bu turumuzda, Antik Mısır’da Kral ve Güneş Tanrısı Kabul edilen Amon Ra tapınağı, Krallar veya Firavunları Vadisi olarak bilinen Krallar Vadisini, Kadın Firavun Hatchepsut Tapınağını, Memnon dev heykellerini ve nil deltasını ziyaret edip birbirinden gizemli anlar yaşayacağız ve resim çekme şansını yakalacağız. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Turumuz sonrası serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.GÜN                         HURGHADA – KAHIRE

Sabah kahvaltısının ardından Kahire’ye hareket için Luksor havalimanına transfer. Kahire’ye hareket ve Kahire’ye varışımızın ardından şehir turumuzda; Mısır müzesi , Mehmet Ali Paşa Cami, Sultan Hasan Kulliyesi, İmam Şafi Camii, Baron Empain Sarayı, Sedat’ın Anıt Mezarı, Al Azhar Camii, Kahire Kulesi, Tahrir meydanı ve şehrin birçok turistik noktası panoramik olarak görülecektir. Turumuz sonrası serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.GÜN                                     KAHİRE

Sabah kahvaltısının ardından Tüm gün sürecek olan, piramitler, senks ve Khan El Khalili çarşıları turumuza başlıyoruz. ilk durağımız Giza Piramitleri Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerini ve Sfenks Heykelini gezeceğiz ve rehberinizden detaylı tarih anlatımlarıyla resim çekme fırsatı yakalacayaksınız. Giza Piramitleri turumuz sonrası Kahire’nin en hareketli noktalarından biri olan Khan el Khalili çarşısında rehberiniz eşliğinde gezerek birbirinden çeşitli ve renkli dükkanları göreceğiz. Turumuz sonrası serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.GÜN                                     KAHİRE – İSKENDERİYE

Sabah kahvaltısının ardından İskenderiye ‘ye hareket. Bu turumuzda Mısır’ın ikinci en büyük şehri, “Akdeniz’in İncisi” İskenderiye’yi göreceğiz. İskenderiye, atmosferi ve ambiyansı ile, Kahire’den sadece 225 km uzaklıkta olmasına rağmen, Mısır’ın sizlere farklı yüzünü yansıtır. M.Ö.331’de Büyük İskender tarafından kurulan bu şehir, Greko-Roman Mısır’ın başkenti olmuştur ve efsanevi deniz feneri ile dünyanın yedi harikasından birine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, antik çağda bilimin ve eğitim merkezi, 19. yüzyıldan itibaren ise Mısır’ın ticari ve denizcilik merkezi olma görevini üstlenmiştir. Bu cezbedici şehirde İskenderi’ye kütüphanesi, El mursi Abu el Abbas Camii ve dışardan Kayıt bay kalesini görüyor ve  geçireceğiniz zamandan sonra Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Turumuz sonrası Kahire’ye otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.GÜN                         KAHİRE –  ISTANBUL –ADANA – MERSIN

Sabah kahvaltısının ardından Kahire havalimanına transfer. Bilet,Bagaj, Pasaport işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının TK691  sefer sayılı uçuşu ile saat 10:00’da İstanbul havalimanına hareket. Saat 13:30’da İstanbul havalimanına varış. Pasaport işlemlerinin ardından  iç hatlara geçiş ve Türk Havayollarının TK2454  sefer sayılı uçuşu ile saat 16:10’da hareket. Saat 17:50’de Adana’ya varış ve Mersin’e transfer

 

PAKET FİYAT 2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 -12  Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

NAKİT 2049  USD 275 USD 875 USD 250 USD

 

KREDİ KARTI TEK ÇEKİMLERDE  BANKA FARKLARI EKLENMEKTEDİR

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • THY ile Adana- İstanbul– Hurgada gidiş Kahire -İstanbul–Adana ekonomi sınıfı dönüş uçak bileti
 • Mersin-Adana- Mersin Havalimanı transferi
 • 2 gece Hurgada, 1Gece Luksor , 3 Gece Kahire ‘de 4* ve 5* Otellerde konaklama,
 • 6 Sabah Kahvaltısı
 • 5 öğle yemeği
 • 5 Akşam yemeği
 • Luksor – kahire iç hat uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
 • Portakal Koyu Turu
 • 01 Tam gün El Mursi Abu El Abbas Camii, İskenderiye Kütüphanesi, Kayıt Bay Kalesi (dışarıdan ) ziyaret
 • 01 Tam gün Giza Piramitleri ve Khan El Khalili çarşıları.
 • 01 Tam gün Mısır Müzesi, Hisar, Muhammed Ali Camii ve Kahire’nin islami ziyaret noktaları.
 • 01 Tam gün Krallar Vadisi – Doğu (Karnak ve Luksor Tapınakları)
 • 01 Tam gün Krallar Vadisi – Batı (Kraliçe Hatşepsut Tapınağı ve Dev Memnon Heykelleri )
 • Otobüslerde günlük  kişi başı2 şişe soda
 • Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri
 • Türkçe profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Deneyimli MARİNATUR eşliği

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ:

 • Mısır Kapıda Vize Ücreti, (25 USD )
 • Seyahat Sigortası (15€)
 • Tüm kişisel harcamalar ve yemeklerde alınan içecekler
 • Öğle  yemekleri,
 • Programda belirtilmeyen tüm hizmetler
 • Yurtdışı çıkış harcı(150TL)
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • 65 yaş üzeri için seyahat sigorta farkı 30€

 

NOTLAR

 • MARİNATUR hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. MARİNATUR, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iadeedilmez.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür..
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini
 • Genel şartlar ‘Tur Broşürü’nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.
 • Tur Programımız maximum 30 kişi ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MARİNATUR Turizm misafirleri MARİNATUR Turizm sorumluluğundadır.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat bitim tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı MARİNATUR Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • MARİNATUR Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, MARİNATUR Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • MARİNATUR Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • bu ülkeye seyahat edecek veya seyahatine bu ülkeden başlayacak 18 yaş altındaki çocuklar için bazı yeni uygulamalar yürürlüğe girmiştir. Her iki ebeveyn ile seyahat edildiğinde çocuğun detaylı doğum belgesi, ebeveynlerden sadece 1 tanesi ile seyahat edilmesi halinde ise detaylı nüfus bilgilerini gösteren belge yanında bulunmayan ebeveyne ait muavakatname (seyahat tarihinden maksimum 3 ay önce alınmış) veya mahkeme tarafından verilmiş velayet belgesinin yanlarında bulundurulması zorunludur. Ebeveynlerden 1 tanesinin vefat etmiş olması durumunda ise ölüm belgesinin de yanlarında bulundurulması gerekmektedir. 18 yaş altındaki genç seyahat edeceği zaman yukarıdaki aile durumlarına bağlı olarak belgeleri yanında bulundurması zorunludur. Bahsedilen dökümanların İngilizce lisanı haricinde olanların, yeminli tercüman tarafından İngilizceye çevrilmiş olması gerekmektedir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından MARİNATUR Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 • Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Bu tura katılabilmek için tur bitim tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.  Bordo pasaporta kapıda vize uygulaması vardır. Yeşil pasaportlu misafirler vizeden muaftır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.