Abant Gölü–Yedigöller-Akçakoca–Krdz. Ereğli – Zonguldak-Amasra-Safranbolu-Kastamonu–Sinop

 30 HAZİRAN-4 TEMMUZ  /  26-30 AĞUSTOS

1.GÜN              MERSİN – ABANT

Akşam Saat 21:00 Mersin Dumlupınar Lisesi Yanı , Saat 21:30 Tarsus Nusret Mayın Gemisi, Saat 22:00 Adana Duygu Cafe buluşma ve Pozantı Aksaray Ankara Güzergahını Takip Ederek Abant’a hareket.

2.GÜN              ABANT GÖLÜ-YEDİGÖLLER – AKÇAKOCA – EREĞLİ – ZONGULDAK

Bolu ilinin 35 km güneybatısında bulunan 1350 metre yükseklikte çam köknar ve ladin ağaçlarıyla çevrili bir heyelan set gölü olan Abant’a varış. Acentamızın  ikramı (poğaça, meyve suyu, çay ve kahveden) oluşan sabah kahvaltımızı göl manzarası eşliğinde aldıktan sonra sabah yürüyüşü, fotoğraf çekimleri ve Abant Tabiat Müzesi gezisi için serbest zaman. Abant’dan ayrılarak bizleri bekleyen özel minibüslerle çeşitli bitki ve ağaç çeşitlerinin  bir doğa harikası yarattığı birbirinden farklı yükseltinin 7 adet gölü meydana getirdiği Yedigöllere ulaşım. Göl etrafında yürüyüş ve fotoğraf molalarından (öğle yemeği  ekstra) sonra Düzce üzeri Karadeniz’in sahil kenti olan mavi ile yeşilin birleştiği Akçakoca’da, Akçakoca Bey Anıtı, değişik bir mimaride yapılan merkez camii gezileri, sahil bandında çay kahve molası sonrası M.Ö. 338 M.S. 310 yılları arasında yaşayan Plato’nun öğrencisi olan Heraklides, Pontices’in memleketi olan Heraklia’ya (Ereğli) hareket. Ereğli’de Gazi Alemdar Müzesi (Gemisi) gezisi sonrası Heracles (Herkül) ile cehennem köpeği Kerberus’un savaşlarına sahne olan 3 adet mağaradan oluşan Cehennem Ağzı Mağarası gezisi sonrası Zonguldak’a hareket. Zonguldak’ta Dedeman Otel’e yerleşme ve otelde akşam yemeği.

3.GÜN              AMASRA – SAFRANBOLU – KASTAMONU

Sabah kahvaltısının ardından Karadeniz’in en şirin köşelerinden biri olan Amasra’ya hareket. Bakacak  mevkiinden Amasra’nın fotoğraflanması, Amasra kent gezisi. ( Fatih Sultan Mehmet’in “Lala Lala Acep Çeşm-i Cihan bu mu ola?” diyerek hayranlığını belirttiği) Bizans Kalesi, Amasra müzesi, Ağaç oyma hediyelik eşya çarşısında alışveriş. Ceşm-i Cihan balık lokantasında bölgeye özgü salata-helva ile öğle yemeğinden sonra Safranbolu’ya hareket. Güzergah üzerinde Cam Teras gezisi Anadolu’nun ilk yerleşim merkezlerinden olan ve tarihi süreç içerisinde siyasi ve ekonomik özelliklerin, Arnavut Kaldırımların, 1300lü yıllara dayanan tarihi konakların hanları ve hamamları ile Anadolu kültürünü yansıtan Safranbolu gezimizde Arasta Çarşısı, Hıdırlıktepe, Cinci Han, Kaymakamlar Konağı,  Güneş Saati gezileri sonrası Kastamonu’ya hareket. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

4.GÜN              KASTAMONU – TATLICA ŞELALELERİ – SİNOP –HAMSİLOS KOYU – MERSİN

Sabah kahvaltısının ardından Kastamonu gezimizi Şerife Bacı Anıtı, Vilayet Binası, Panoramik Saat Kulesi, Nasrullah Camii ve Şadırvanı, Münire Medresesi gezileri ile tamamlayarak, iki ormanın birleştiği derin bir vadi içerisinden akan irili ufaklı 28 şelaleden oluşan Tatlıca Şelalelerine hareket. Muhteşem bir doğa yapısına sahip Şelalelerde gezinti, fotoğraf çekimleri ve çay kahve keyfinden sonra Sinop merkeze doğru yolumuza devam ediyoruz. Öğle yemeğini meşhur Sinop mantısı ve yöresel Nokul Böreği ile aldıktan sonra Bozburun’da bulunan Hamsilos Koyu’nu gezerek Boyabat – Osmancık güzergahını takip ederek Çorum’daki leblebi alışverişi sonrası Mersin’e dönüş.

FİYAT NAKİT/ KK TEK ÇEKİM
2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı1800 TL
03-06 yaş (koltuk ücreti)1000 TL
07 -11 yaş (aile ile aynı odada)1400 TL
Tek kişilik oda farkı400 TL

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım
 • 1 gece Zonguldak Emirgan  Otel 
 • 1 gece Kastamonu Mütevelli Otel’de YP konaklama
 • Sıcak& Soğuk ikramlar
 • Türsab Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören yeri girişleri
 • Otelde alınacak ekstralar
 • Öğlen Yemekleri
 • Acenta hizmetlerinde yazılı olmayan tüm hizmetler.
 • Yedi göller minibüs ücreti

Notlar : 

** Rehber yol ve hava şartlarına bağlı olarak içerik aynı kalmak koşulu ile programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

You need to add a widget, row, or prebuilt layout before you’ll see anything here. 🙂