ÇEŞME-ALAÇATI-İZMİR-BERGAMA-AYVALIK-(Şeytan Sofrası-Cennet Tepesi -Cunda ( Alibey Adası)BOZCAADA-ÇANAKKALE-GELİBOLU YARIMADASI (Şehitlik)-TEKİRDAĞ-(Namık Kemal Evi,Rakoczi Müzesi) KIRKLARELİ-EDİRNE( Lozan Anıtı-Meriç Nehri –II. Bayezid Külliyesi-Selimiye Camii –Arasta Çarşısı )-İSTANBUL(Topkapı Sarayı-Ayasofya Müzesi-Sultan Ahmet -1453 Fetih Müzesi-Camii–Pierre Loti –Eyüp Sultan Camii ve Türbesi–Yerebatan Sarnıcı- Boğaz Turu)

24-30 Haziran /08-14 Temmuz / 15-21 Temmuz / 22-28 Temmuz / 29 Temmuz-04 Ağustos

05-11  Ağustos / 12-18 Ağustos / 19-25 Ağustos / 26 Ağustos-01Eylül

 

1.GÜN CUMA                            MERSİN-TARSUS-ADANA-İZMİR

Saat 17:30’da Mersin Dumlupınar Lisesi Yanı , 18:00’da Tarsus Nusret Mayın Gemisi ,  18:30’da  Adana Duygu Cafe

2.GÜN CUMARTESİ                ÇEŞME–ALAÇATI-İZMİR –BERGAMA

Çeşme’de sabah kahvaltısının ardından Rehber eşliğinde 2. Beyazıt döneminde 1508 yılında yaptırılan hala muhteşemliğini ve azametini koruyan Çeşme Kalesi, Çeşme Limanı ve çarşı gezilerinden sonra Dünya sörf merkezi sıralamasında ilk sırada olan yöresel taş mimarisi ile bölgenin gözde mekanlarından Alaçatı’ya hareket. Alaçatı’da Yel Değirmenleri mevkiinde kentin fotoğraflanması ve Alaçatı sokaklarında serbest zaman.Alaçatı gezimiz sonrası İzmir’e hareket. Kent gezisi.(Konak mevkii Saat Kulesi Kemer Altı) gezilerimizi tamamlayıp.1. Gece konaklayacağımız Bergama’daki LA BELLA Otele hareket ve otele yerleşme sonrası otelde akşam yemeği.

 1. GÜN PAZAR AYVALIK-BOZCAADA-GEYİKLİ-ÇANAKKALE

Sabah kahvaltımızın ardından Egenin ve yurdumuzun en önemli turistik bölgelerinden biri olan Ayvalık’a hareket. Ayvalık’ta Şeytan sofrası , Cennettepesi , Cunda (Alibey Adası) görülecek yerler arasında. Gezilerimizin ardından alışveriş için serbest zaman ve Bozcaada’ya geçmek içinGeyikli’yehareket.Geyikli’den feribot ile Bozcaada’ya geçiş Bozcaada kale gezisi fotoğraf molası Bozcaada’ya özgü şarapların tadılması sonrası tekrar feribot ile Geyikli’ye geri dönüş ve otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Çanakkale’de Grand Anzac Otel’de. Yemek sonrası misafirlerimiz ile Çanakkale sahilinde yürüyüş Truva Atının ve sahil bandının fotoğraflanması ve serbest zaman sonrası otele dönüş.

4.GÜN PAZARTESİ                 ÇANAKKALE-AYNALIÇARŞI-GELİBOLU-YARIMADASI-ŞEHİTLİK-TEKİRDAĞ-KIRKLARELİ

Sabah kahvaltımızın ardından şarkılara konu olan Aynalı çarşı gezisini tamamlayıpferibot ile Eceabat’a geçiş. Gelibolu yarımadasında bulunan Çanakkale Şehitlik gezisi (Conk Bayırı 57. Alay Şehitliği,Siperler, Abide, Yahya Çavuş Anıtı, Kilit Bahir, Tabyalar) gezilerimiz sonrası Tekirdağ a hareket ve Tekirdağ kent merkezinde Namık Kemal Evi ve Erdel Prensi Ve Macar Halk Kurtuluş Kahramanı 2.Rakoczi FRENCH in anısına mülküyeti Macar Hükümetine ait olan müzenin gezilmesi.gezi sonrası Kırklarelindeki Otelimize hareket ediyoruz. Otele yerleşme ve otel dışındaki akşam

5.GÜN SALI                EDİRNE – İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından 92 yıl boyunca Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapmış Edirneye hareket. Edirnede Kent turunda Selimiye Camii, Arasta Çarşısı, Lozan Anıtı, Karaağaç Mevkii, 2. Bayezid Külliyesi ve Arasta Çarşısı’ndaki öğle yemeği ve serbest zaman sonrası İstanbul’a hareket. İstanbul’da Retaj Royal Otel’e yerleşme.

 

 

 1. GÜN ÇARŞAMBA İSTANBUL – BOĞAZ TURU

Sabah kahvaltımızın ardından 1453 Fetih Müzesi, Eyüp Sultan Camii ve Türbesi, Pierre Loti’den Haliç’in muhteşem manzarasının fotoğraflanması, Ayasofya, Sultan Ahmet Camii, Topkapı Sarayı ve Yerebatan Sarnıcı’nı gezdikten sonra özel tekne ile yapacağımız boğaz turundan sonra Beylerbeyi’nde bizleri bekleyen otobüsümüze binerek Mersin’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Sabah 06:00-07:00 civarı Mersin’e varış.

7.GÜN PERŞEMBE                  MERSİN

Sabah saatlerinde Mersin’e varış.Başka Turlarımızda görüşmek dileğiyle…

 

FİYAT

NAKİT ÖDEME               AXESS-WORD AXESS-WORD
K.K TEK ÇEKİM KREDİ KARTI 4 TAKSİT KREDİ KARTI 6 TAKSİT
İki ve üç kişilik odada kişi başı 2850  TL 3078 TL 3190 TL
Tek kişilik oda farkı 600 TL  654 TL 672 TL
06-11 yaş Çocuk (2 yetişkin ile aynı oda da) 2350 TL 2538 TL 2630 TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 1 gece Bergama La Bella Otel’de konaklama
 • 1 Gece Çanakkale Grand Anzac’da konaklama
 • 1 Gece Kırklareli Lozengrad Otel’de konaklama
 • 1 Gece RetajRoyale İstanbul Hotel’de konaklama
 • Otellerde alınan 4 Sabah Kahvaltısı
 • Lüks otobüslerle ulaşım
 • Kırklareli de akşam yemeği
 • Otel’de alınan 2 akşam yemeği
 • Bozcaada ve Eceabat Feribot ücretleri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve Ören yerleri Giriş ücretleri,
 • İstanbul’daki akşam yemeği serbest,
 • İstanbul Boğaz turu,
 • Otel dışı eğlenceler.

 

 

 

 

 NOTLAR:

** Acentamız tura katılan yolcu sayısına göre araç tipinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.                                                     

** Rehber yol ve hava şartlarına bağlı olarak içerik aynı kalmak koşulu ile programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

** Geziye katılmadan önce Müze kart temin etmeniz faydalı olacaktır.

** Akaryakıtta oluşabilecek değişiklik fiyata yansıtılacaktır.