Erzurum (Sarıkamış Anıtı)-Kars(Aniharabeleri)Şavşat(Karagöl)

Artvin-Hopa-Batum-Rize-Ayder Yaylası-Sürmene-Sümela Manastırı Uzungöl-Trabzon-Akçaabat-Giresun-Ordu-Boztepe-Samsun

24-30 Haziran / 01-07 Temmuz / 08- 14 Temmuz   / 15-21 Temmuz / 22-28 Temmuz 

29 Temmuz-04 Ağustos / 05-11 Ağustos / 12-18 Ağustos / 19-25 Ağustos / 02-08 Eylül

 

1.GÜN CUMA                          MERSİN- ERZURUM

Saat 18:00’da Mersin Dumlupınar Lisesi Yanı, 18:30’da Tarsus Nusret Mayın Gemisi,  19:00’da Adana Duygu Cafe

2.GÜN CUMARTESİ                ERZURUM-KARS-ANİ HARABELERİ

Sabah saatlerinde Erzurum’a varış. Sabah kahvaltımızın ardından (Ekstra) Erzurum şehir turu.Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler,Ulu Cami,Lala Paşa Cami,Yakutiye Medresesi,Rüstem Paşa Bedesteni,23 Temmuz Kongre Binası gezeceğimiz yerler arasında.Oltu Taşı ve Gümüş alışverişi için serbest zaman ve öğle yemeği.(Erzurum’a özgü cağ kebabı) Öğle yemeğimizin ardından Kars’a hareket.Yolumuz üzerinde bulunan Sarıkamış Anıtında fotoğraf molası.Kars’a varışta Ani Harabeleri gezisi ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama The Kars Park Otel’de. Akşam yemeği sonrası dünyaca ünlü Aşıklar atışması.

 

 1. GÜN PAZAR KARS-KARAGÖL-ARTVİN-HOPA-BATUM

Sabah kahvaltımızın ardından Kars şehir turu. Kars Evleri, Büyük Katedral, Kars Kalesi, Kafkas Cephesi Kars Tabya Müzesi gezeceğimiz yerler arasında. Kars gezimizin ardından Ardahan üzerinden Şavşat’a hareket. Bizleri bekleyen minibüslerimiz(ekstra) ile Şavşat’a 45 km uzaklıktaki bir heyelan gölü olan etrafı Çam ve Ladin ağaçları ile çevrili olan Karagöl’e hareket.Karagöl’de Fotoğraf çekimleri ve yürüyüş için serbest zaman.Şavşat’taki bir kır restoranında öğle yemeği ve Artvin’e hareket. Artvin’i Seyir Tepesinden panoramik fotoğraflayarak Hopa’da bulunan Peronti Otel’e yerleşme. Akşam yemeği sonrası  Batum’a hareket, Batum şehrinin ışıklandırılmış kent görüntüsü ile ışık ve ses efektleriyle muhteşem bir görsellik eşliğindeki gezimizde Piazza (Venedik) Meydanı Avrupa Meydanı, Media Heykeli (Argonotların Efsanesi) Ay Saati, Poseidon Heykeli, Muhteşem bir ışık ve ses gösterilerini izleyip Türkiye’ye dönüş yapıp, otelimize yerleşiyoruz.

 

 1. GÜN PAZARTESİ AYDER -PALOVİT ŞELALESİ- ZİLKALE

Sabah kahvaltımızın ardından saat 09.00’de Doğu Karadeniz’in gözde yaylalarından biri olan Ayder’e hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde bulunan Fırtına Deresinde Zipline ve Rafting aktiviteleri tamamlayıp Çamlıhemşin’den özel minibüslerle (Palovit Şelalesi, Zilkale) EKSTRA gezilerimizi tamamlayıp Kalegon mevkiine kadar süren Ayder gezimizden Gelintülü Şelalesini ve Ayder çarşısını gezerek Ayder’deki Memişoğlu Konak Otele yerleşme. Otelde akşam yemeği.

 1. GÜN SALI SÜMELA MANASTIRI-UZUNGÖL-SÜRMENE

Sabah kahvaltımızın ardından güzergah üzerinde bulunan bölgeye özgü Rize bezi tekstil atölyesi ve satış mağazasında alışveriş. Bölgenin gözde turistik mekanlarından olan Uzungöl’e hareket. Uzungöl’de Set Gölleri ve merkezde fotoğraf molası ile serbest zaman sonrası Maçka’da öğle yemeği. Altındere Vadisi içerisinde bulunan Hıristiyanlık dininin kutsal mekanlarından olan Sümela Manastırına doğru yolumuza devam ediyoruz. Sürmene’de meşhur Sürmene bıçakları hakkında bilgi ve alışverişten sonra Sürmene’de Karadeniz ve Kaçkar Dağlarına hakim bir bölgede kurulu olan Karadeniz iklimini ve doğasını yaşayabileceğiniz Zarha Montain Resort Otel’e özel minibüslerle çıkış. Otele yerleşme ve akşam yemeği.

 

 1. GÜN ÇARŞAMBA TRABZON-AYASOFYA-ATATÜRK EVİ-ORDU BOZTEPE- SAMSUN ATATÜRK ANI

Sabah kahvaltımızın ardından Çay Fabrikası’nda çay hakkında bilgi ve alışveriş. Trabzon’a hareket. Trabzon’da  Ayasofya Müzesi (Ayasofya Cami) ve Atatürk Evi gezileri. Trabzon’a özgü Kazaziye Gümüş atölyesinde alışveriş için serbest zaman sonrası Akçaabat’ta öğle yemeği sonrası; güzergahımız üzerindeki Vakfıkebir’de bölgeye özgü tereyağı, peynir ve meşhur Vakfıkebir ekmeği alışverişinden sonra Ordu’da teleferikle Boztepe’ye  çıkarak harika bir manzara eşliğinde Ordu’ya kuşbakışı bir konumda çay kahve keyfimizi yapıyoruz. Güzergah üzerinde bulunan Terme’de akşam yemeği, Samsun’da Atatürk Anıtı’nda kısa bir mola ile grup halinde Atatürk Anıtı’nın fotoğraflanması. Çorum’da leblebi alışverişi ve Mersin’e hareket.

 

 1. GÜN PERŞEMBE MERSİN

Sabah saatlerinde Mersin’e varış. Başka turlarımızda görüşmek dileğiyle…

 

FİYAT

NAKİT ÖDEME               AXESS-WORLD AXESS-WORLD
K.K TEK ÇEKİM KREDİ KARTI 4 TAKSİT KREDİ KARTI 6 TAKSİT
İki ve üç kişilik odada kişi başı 2850 TL 3078 TL 3190 TL
Tek kişilik oda farkı  600 TL 654 TL  672 TL
06-11 yaş Çocuk (2 yetişkin ile aynı oda da) 2350 TL 2538 TL 2630 TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Ulaşım
 • 1 gece The Kars Park Otel,
 • 1 gece Hopa Peronti Otel,
 • 1 gece Ayder Memişoğlu Konak Otel,
 • 1 gece Sürmene Zarha Mountain Resort Otel,
 • Otellerde alınacak 4 sabah kahvaltısı
 • Otellerde alınacak 4 akşam yemeği
 • Seyahat Sigortası
 • Araç içi ikramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Batum Yurtdışı Çıkış Harcı Ve Gezi Ücreti
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Karagöl Minibüs ücreti,
 • Yayla turları minibüs ücreti ( Palovit Şelalesi, Zilkale)
 • Kişisel harcamalar

 

 

 

 

 NOTLAR:

** Acentamız tura katılan yolcu sayısına göre araç tipinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.                                                      

** Rehber yol ve hava şartlarına bağlı olarak içerik aynı kalmak koşulu ile programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

** Geziye katılmadan önce Müze kart temin etmeniz faydalı olacaktır.

** Akaryakıtta oluşabilecek değişiklik fiyatlara yansıtılacaktır.