TÜRKİYE’nin MALDİVLERİ SALDA GÖLÜ & LAVANTA BAHÇELERİ

EĞİRDİR GÖLÜ –KOVADA GÖLÜ – ISPARTA – SALDA GÖLÜ

LAVANTA BAHÇELERİ

12-14 AĞUSTOS 2022

1.GÜN                                     MERSİN – ISPARTA

Saat 23:45’de Mersin Stadyum önünde buluşma ve Eğirdir Gölü’ne hareket.

2.GÜN                                     EĞİRDİR GÖLÜ – KOVADA GÖLÜ – ISPARTA

Sabah saatlerinde Eğirdir’e varış. Göl manzarası eşliğinde alacağımız kahvaltının ardından Kovada Gölü Milli Parkı’na hareket. Eğirdir Gölü’nün güneye devamı olan Kovada Gölü, aradaki dar bölgenin alüvyonlarla dolması sonucu ayrı bir göl halini almıştır. Jeolojik olarak karstik tektonik bir polye olan göl, Eğirdir ve Beyşehir Göllerinde olduğu gibi turkuaz mavisi sularıyla bilinir.  Kovada Gölü’nün çevresi zengin bitki örtüsüne sahiptir ve yüzlerce çeşit hayvan barındırmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı “Milli Park” niteliğini almıştır. Göl çevresinde yürüyüş turu ve Eğirdir’e dönüş. öğle yemeği ve  Eğirdir şehir turumuzda; Eski Eğirdir Evleri, Dünya’nın ilk ruhban okulu olan Ayastafenos Kilisesi, Muslihiddin Dede Türbesi’ni görecek ve Yeşil Ada’nın olağanüstü güzelliğine şahit olacaksınız. Daha sonra Dündar Bey Medresesi, Hızırbey Camisi ve Kemerli Minare, Kale görülecek yerler arasında.  Gezilerimizin ardından Isparta’ya hareket.  Isparta’ya gül’ü getiren Gülcü İsmail efendi Heykeli Süleyman Demirel Heykeli,Gül Heykeli ,Mimar Sinan Camii ve Bedestenini görüyoruz. ISPARTA merkezde meşhur, Gül Suyu , Gül Lokumu , Gül Sabunu alışverişlerimiz için serbest zaman ve otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

3.GÜN                                     KUYUCAK -SALDA GÖLÜ –ISPARTA

Sabah kahvaltısının ardından lavanta tarlalarının kalbine yolculuk edeceğiz.  Yıllar önce Isparta’nın Keçiborlu İlçesine bağlı Kuyucak Köyü’nde kurak, susuz, tarlalara boş kalmasın diye ekilen ilk lavanta fideleri bugün 3000 hektar alana kadar yayılmış durumda. Lavanta bahçelerinin büyüsüne kapılıp  fotoğrafını  çekiyoruz gezilerimizin ardından Türkiye’nin en derin ve berrak göllerinden biri olan SALDA GÖLÜ’ne varıyoruz. Şehir gürültüsünden uzak, sessiz  ve sakin,  huzur verici  bu ortamın tertemiz havasını soluyarak, muhteşem manzaraya karşı göl kenarında vereceğimiz serbest zamanın ardından Mersin’e dönüş.

FİYAT  NAKİT AXES- WORLD

4 TAKSİT

AXES-WORLD

6 TAKSİT

2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı 1350 TL 1460 TL 1500 TL
04-06 yaş (koltuk ücreti) 1000 TL 1080 TL 1120 TL
07-12 yaş (aile ile aynı odada) 1175 TL 1270 TL 1315  TL
Tek kişilik oda 1600 TL 1730 TL 1795 TL

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Lüks araçlar ile ulaşım
  • Seyahat sırasında araç içi ikramlar (Çay,kahve,su,kola,meyve suyu)
  • Isparta’da otelde 1gece konaklama
  • Otelde alınacak 1 Kahvaltı ve 1 Akşam yemeği (set Menü)
  • MARİNA refakati ve Rehberlik hizmeti
  • Zorunlu Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

·         Otelde alınacak ekstralar ( oda servisi,minibar vs.)

  • İlk gün sabah kahvaltısı ve öğle yemekleri
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
  • Kişisel Harcamalar

Notlar : 

** Rehber yol ve hava şartlarına bağlı olarak içerik aynı kalmak koşulu ile programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.